Multiconsult Norge AS sin Geo-avdeling i Vestland er i stor vekst. Vi ser i den forbindelse etter kollegaer med noen års erfaring fra rådgivning, prosjektering eller anleggsoppfølging innen fagområdene geoteknikk, ingeniørgeologi og skred. Som medarbeider hos oss vil du bli en del av et av Norges ledende miljøer innen rådgiving og prosjektering, og få bidra til å utvikle bærekraftige løsninger for fremtiden.
Jesper Bjerre
Seksjonsleder
tlf: 94808600
Multiconsult Norge AS sin Geo-avdeling i Vestland er i stor vekst. Vi ser i den forbindelse etter kollegaer med noen års erfaring fra rådgivning, prosjektering eller anleggsoppfølging innen fagområdene geoteknikk, ingeniørgeologi og skred. Som medarbeider hos oss vil du bli en del av et av Norges ledende miljøer innen rådgiving og prosjektering, og få bidra til å utvikle bærekraftige løsninger for fremtiden. Du vil også inngå i et veldrevet faglig kompetansenettverk, sammen med andre samkjørte fagområder, som er ledende på alt fra digitalisering og effektivisering av arbeidsprosesser til anleggsgjennomføring.
Multiconsult har i flere undersøkelser vist seg å være en av bransjens mest attraktive arbeidsgivere, både blant studenter og erfarne – er du nysgjerrig på hvorfor? Ta kontakt og hør hva vi kan tilby!
Hvordan vil arbeidshverdagen din se ut?
Enten du har erfaring som geotekniker, ingeniørgeolog eller skredgeolog, vil du få muligheten til å ta del i interessante små og store prosjekter. Mange prosjekter er tverrfaglige, men vi har også en stor portefølje med enfaglige prosjekter.
Med kontorsted i Vestland blir du en del av et aktivt og engasjert fagmiljø med ca. 65 andre geofaglige rådgivere fordelt på lokasjoner i Bergen (Nesttun), Voss, Stord, Sogndal og Vik i Sogn. Du blir også en del av et tett samarbeid mellom geomiljøene ved våre andre kontorer, spesielt i Stavanger, Oslo, Trondheim, Ålesund, Fredrikstad og Tromsø.
Noen svært interessante og samfunnsbyggende oppdrag vi jobber og har jobbet med i det siste er blant annet Sotrasambandet, Bybanen og E39 Rådal-Svegatjørn. Dersom du synes fornybar energi og industriprosjekter er mer spennende, kan vi fortelle at flere av våre georådgivere arbeider med offshore vind, forankring av fiskeoppdrett og store industrianlegg som Northern Lights (CO2-fangst) og Yggdrasil (elektrifisering av olje- og gassplattformer). Naturfare er et fagområde med stor vekst, og med rammeavtaler med mange store etater (bl.a. NVE, Statens vegvesen, Bane Nor og en lang rekke fylker og kommuner arbeider vi mye med både kartlegging og forebygging av skred, prosjektering av skredtiltak og oppfølging av akuttsituasjoner.
Mange av oppdragene er i vår egen region her i Vest, men hos Multiconsult vil det være gode muligheter for å være med på store tverrfaglige oppdrag på tvers av kontorer og geografi. Kort fortalt er det veldig mange muligheter i Multiconsult, og du kan i stor grad selv hvilken retning du ønsker å ta!
Dine arbeidsoppgaver vil i hovedsak være knyttet til rådgivning og prosjektering, i en mulig kombinasjon som saksbehandler, faglig leder, oppdragsleder eller disiplinleder.
Typiske arbeidsoppgaver vil være (avhengig av din fagbakgrunn):
Hvem er du?
Er du en person som trives i et godt og inkluderende miljø, og som trives med å jobbe både tverrfaglig og i team? Har du et brennende faglig engasjement, samt interesse og forståelse for andre involverte fagområder? Da kan det være akkurat deg vi leter etter. Videre ønsker vi at du har følgende kvalifikasjoner:
Gode grunner til å velge oss:
Ytterligere informasjon:
I Multiconsult kan du komme som du er. Vi skal gjøre vårt for å gi deg utviklende oppgaver i et arbeidsmiljø du trives i. Vi verdsetter en mangfoldig kultur kjennetegnet av erfarings- og kunnskapsdeling på tvers, og gleder oss til å høre hvordan du vil bidra inn i miljøet vårt!
Før ansettelse i Multiconsult vil du bli bedt om å fremlegge gyldig bevis på bestått høyere utdannelse, herunder fagbrev, bachelor-, master- og doktorgrad. Vi anbefaler derfor at du legger ved disse dokumentene i søknaden din. Med gyldig bevis menes fagbrev og vitnemål. Er hele, eller deler av, utdanningen din gjennomført i utlandet kan du bli bedt om å legge frem bevis på HK-dir.-godkjent utdanning (Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse). Les mer om automatisk og profesjonsgodkjenning av utdanning her.
Videre gjør vi oppmerksomme på at arbeidsspråket i Multiconsult er norsk. Våre prosjekter krever god forståelse for norske regelverk og prosedyrer, og det er derfor en forutsetning at du behersker språket, både muntlig og skriftlig, med mindre noe annet er spesifisert i stillingsutlysningen.