Vil du bli en av våre nye maskiningeniører som skal jobbe med vannkraftprosjekter i Norge og internasjonalt?
Thorbjørn Hellum-Reppen
Seksjonsleder
tlf: 46430857
Vil du bli en av våre nye maskiningeniører som skal jobbe med vannkraftprosjekter i Norge og internasjonalt?
Vi søker etter deg som nesten er klar for nye eventyr etter at du er ferdig med Master- eller Bachelorgraden. Vår avdeling for vannkraft maskin trenger påfyll av nye, ivrige ingeniører som er klare for å omsette teori til praksis. Som nyansatt hos oss vil du umiddelbart bli kastet inn i oppdragene, noe som vil gi deg en bratt læringskurve i starten. Men frykt ikke! Du vil bli støttet og veiledet av våre trygge, erfarne kolleger som kan sakene sine.
Forretningsenheten Energi og Industri i Multiconsult skal vokse fremover og nå trenger vi flere kompetente medarbeidere for arbeid med kraftverk og maskin og mekaniske installasjoner i Norge og utlandet. Vi ser etter deg med bakgrunn innen Maskin- og energiteknikk, Produktutvikling og produksjon, Energi- og prosessteknikk eller lignende og er ferdig med studiene sommeren 2025 eller tidligere.
Vi har også kontor i Drammen for deg som eventuelt ønsker å jobbe derfra.
Hvordan er det å jobbe i Multiconsult?
På seksjon vannkraft maskin jobber vi med alt av maskinteknisk utstyr innenfor vannvei, turbin, generator og støttesystemer på både store og små prosjekter til vannkraftutbygginger i Norge og internasjonalt. Prosjektene våre omhandler alt fra tidligfasevurderinger, revurderinger og tekniske planer til detaljprosjektering, byggeplassoppfølging og tilstandsanalyser. Internasjonalt er oppdragene våre i land i Afrika, Asia og Sør-Amerika, og dette er også et viktig satsningsområde i strategien vår fremover.
Dine arbeidsoppgaver kan være:
Hva skal til for å lykkes som rådgiver i Multiconsult?
Vi forventer ikke at du som nyutdannet skal kunne alt, men for å lykkes som rådgiver tror vi du er nysgjerrig, lærevillig og engasjert i faget ditt. Derfor ser vi etter deg som er sulten på faglige utfordringer og som tør å kaste deg ut i det som er nytt. For at dette ikke skal være altfor skummelt, vil du få en fadder som allerede har noen års erfaring innen faget. I vår utvikling som selskap, er vi ikke bare avhengig av de som har mange års erfaring, men også av ung og nytenkende kompetanse - derfor trenger vi deg som ønsker å utfordre dagens løsninger!
For å lykkes som rådgiver i Multiconsult, må du være en god støttespiller både for kollegaer og kunder. I Multiconsult verdsetter vi relasjonskompetansen på lik linje med faglig kompetanse og tror at fremtidens rådgiver er like dyktig på kommunikasjon og samarbeid som på fag.
Vi er ledende innen bruk av digitale verktøy og ønsker å holde oss oppdatert med den nyeste teknologien, slik at vi kan levere høy kvalitet på en mest mulig effektiv måte. Vi søker deg som er nysgjerrig og motivert til å bidra til vår kontinuerlige forbedring.
Vi ønsker at du har følgende kvalifikasjoner:
Vi har noe helt unikt å tilby deg
Multiconsult ønsker å tilby deg som nyutdannet en plattform der du får muligheten til å utvikle deg som rådgiver. Du kan forvente å bli en del av et miljø som ønsker at du skal lykkes, og som stiller opp for deg underveis.
Hva mer kan vi tilby deg?
Utover at du blir en del av et av bransjens mest attraktive miljøer innen fornybar energi med et stort mulighetsrom, vil vi peke på følgende goder som du får hos oss i Multiconsult:
Er du klar for å starte din karriere hos oss? Da gleder oss til å høre for deg!
Ytterligere informasjon:
I Multiconsult kan du komme som du er. Vi skal gjøre vårt for å gi deg utviklende oppgaver i et arbeidsmiljø du trives i. Vi verdsetter en mangfoldig kultur kjennetegnet av erfarings- og kunnskapsdeling på tvers, og gleder oss til å høre hvordan du vil bidra inn i miljøet vårt!
Før ansettelse i Multiconsult vil du bli bedt om å fremlegge gyldig bevis på bestått høyere utdannelse, herunder fagbrev, bachelor-, master- og doktorgrad. Vi anbefaler derfor at du legger ved disse dokumentene i søknaden din. Med gyldig bevis menes fagbrev og vitnemål. Er hele, eller deler av, utdanningen din gjennomført i utlandet kan du bli bedt om å legge frem bevis på HK-dir.-godkjent utdanning (Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse). Les mer om automatisk og profesjonsgodkjenning av utdanning her.
Videre gjør vi oppmerksomme på at arbeidsspråket i Multiconsult er norsk. Våre prosjekter krever god forståelse for norske regelverk og prosedyrer, og det er derfor en forutsetning at du behersker språket, både muntlig og skriftlig, med mindre noe annet er spesifisert i stillingsutlysningen.